У п’ятницю 13 березня 2020 року на сцені Львівського Авторського Драматичного Театру «ScenA8» відбулась передпрем’єра вистави «Вибір» за п’єсою Неди Нежданої у постановці Андрія Сендецького. У спектаклі тривалістю 1 година 40 хвилин грали Уляна Бучковська (роль Віри) та Олена Бородайко (роль Вікторії). Амплітуду емоцій підсилював художник по світлу та звуку Сергій Гаврилович.

…Щомиті кожен з нас робить вибір… Навіть у цю секунду: читати анонс прем’єри вистави чи ні. Так і в усьому. І у виставі йдеться саме про вибір в житті. Адже доля часто дає нам чимало натяків перед тим, куди варто повернути. Під час спектаклю глядач стає свідком короткого епізоду з життя двох жінок, які за дивним збігом обставин опинилися в моргу. На тлі шокуючого підневільного ув’язнення інтрига щораз наростає, бо жінки змагаються зі своїми здогадками та неоднозначністю ситуації.

Розвиток сюжету змушує кожного глядача запитати самого себе: а чи аж так конче хочу мати той вибір в житті? чи готовий я до того, щоб робити вибір? і, що першочергово, чи готовий відповідати за свій вибір? Вибір – це велика спокуса, але саме настільки, допоки не треба за нього відповідати. Та коли постає обов’язок відповідальності за нього, то бажання мати можливість вибирати стає вже не таким палким і однозначним.

«Коли дізнався, що сьогодні у вас в театрі відбудеться щось новеньке, то вирішив свій вечір провести тут. Ніколи в цьому театрі не був. Не один раз відмучував і коротші вистави в інших театрах Львова і в таких академічних та національних, але до кінця висидіти рідко було терпіння. Вистава трохи довга, а пішла на одному диханні. Приємно вражений. Дякую! Цікаво було б переглянути цю виставу ще разок»,– Юрій, глядач який вперше був на виставі у нашому театрі.

(Витяг з книги відгуків від 13 березня 2020 року, в оригіналі, нередагований).

Після карантину запрошуємо усіх шанувальників театрального мистецтва на прем’єру вистави «Вибір». Вибираймо відповідально!

Категорії: 2020